Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ?
#3
To tylko dygresja (ale żeby nie odbiegać od głównego wątku AI Wink ):

To żeby nie było, że te szóstki tylko w www latają, to ciekawostek jest więcej już tylko w informatyce. Np:
- w uprawnieniach do większości zasobów https://pl.softwareuser.asklobster.com/p...hmod-666/;
- Adres IPv6 jest przez niektórych postrzegany jako podwaliny do dowiązania ID opartego na tej liczbie https://www.researchgate.net/publication...r_science;
- Większość kodów kreskowych ma "prowadnice" składające się z szóstek z lewej, prawej i po środku kodu. Tłumaczenie tego zjawiska jest np takie https://upcbarcodes.com/barcodes-demysti...rk-beast/;
- A "Daemon" (trudne do przeniesienia na polski, ale skojarzenia z "demon" nie są wcale nietrafione Wink ) to "proces działający w tle" https://en.wikipedia.org/wiki/Daemon_(computing)

Także od dawna to gdzieś "się kręci w około" jako zbiór dość ciekawych zbiegów okoliczności.. Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: AI i my. "Jasna" czy "ciemna strona mocy" ? - przez forumowicz - 05-04-2026, 11:00 PM
RE: Wybór Starszych. Jedność. Poznanie. - przez oxossi - 05-04-2026, 09:15 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości