![]() |
|
Po co czytać Biblię ? - Wersja do druku +- Twoje Forum (https://forum.wchjg.pl) +-- Dział: Pokój Zielony (https://forum.wchjg.pl/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Jeden Wór (https://forum.wchjg.pl/forumdisplay.php?fid=2) +--- Wątek: Po co czytać Biblię ? (/showthread.php?tid=15) |
Po co czytać Biblię ? - forumowicz - 05-06-2026 Dziś każdy, kto chciałby "iść za Bogiem" ma mnóstwo przeróżnych alternatyw. Jest też Biblia ![]() Każdy może dziś oglądać i słuchać najlepszych nauczań w sieci, czytać artykuły na dowolny temat "o Bogu", albo czytać dobre książki. Można też dyskutować na przeróżnych messengerach, chodzić na koncerty, brać udział w przeróżnych eventach i konwentach, albo nawet subskrybować "wersety dnia" prosto do ulubionej mobilki... Można też w sumie po prostu, jako wisienka na torcie tego wszystkiego* zadawać pytania sztucznej i ona zawsze coś odpowie.. Ale Biblia ? Po co dziś przeznaczać na to czas ? Ktoś powie - ok, można się z niej wiele nauczyć, np o człowieku, czy moralności. A ktoś inny, że można lepiej poznać dzięki niej Boga. Są też i tacy w tym, co mówią, że zawiera mity. Co by nie było - jaki ma więc dziś sens czytanie / słuchanie Biblii ? *(która zapewne niedługo stanie się samym tortem, ale nie będzie już chyba specjalnie za słodko) |